27.05.2021

Warsztaty typograficzne na unikalnej maszynie drukarskiej z XIX wieku

Wywiad z Markiem Rochlitzki, Prezesem spółki M&MR Trading Polska Sp. z o.o., opublikowany w najnowszym wydaniu magazynu Kruszywa (2/2021).

Warsztaty, będące poligraficzną podróżą w czasie, poprowadzili Panowie Janusz Karpiński (właściciel firmy Sotilo) i Eryk Woźniak (technolog i szef produkcji LIBRA-Print w Łomży), którym udało się zrewitalizować zabytkową prasę pospieszną skonstruowaną przez Christiana Leo Müllera w pierwszej połowie XIX wieku. Jest to egzemplarz maszyny płaskiej, jednoobrotowej, stop-cylindrycznej do druku typograficznego. Określana jest mianem

„Rolls-Royce’a poligrafii”.

 

Zachęcamy do zapoznania się z historią maszyny oraz szczegółami prac rewitalizacyjnych, o których pisaliśmy już wcześniej pod poniższym linkiem:

 

Z kolei relację z warsztatów oraz historyczną maszynę podczas pracy można oglądać na stronach Nowotarskiej Telewizji Kablowej:

 

Na zdjęciach z relacji widać m.in. plakaty „Pozdrowienia z Gdyni”, które mieliśmy przyjemność zaprojektować, a które wydrukowano na zabytkowej maszynie Helbig & Müller in Wien dzięki naszym formom CONTI LaserLine CML 1,72 mm.

 

Jesteśmy dumni, że MMR Group PrintSolutions mógł uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie!

gallery-itemgallery-item

Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, czyli książka o i dla współczesnej poligrafii

Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, czyli książka o i dla współczesnej poligrafii

Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego wydał właśnie książkę pt. Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, która omawia techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii.MMR Group PrintSolutions, BU M&MR Trading Polska Sp. z o.o., również znalazła się na kartach publikacji.
Rewitalizacja unikalnej maszyny drukarskiej z XIX wieku wstecz

Rewitalizacja unikalnej maszyny drukarskiej z XIX wieku wstecz

W Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu po raz pierwszy od ponad 60 lat uruchomiono austriacką maszynę drukarską Helbig & Müller in Wien z 1848 roku. W rewitalizacji pomogły formy elastomerowe CONTI LaserLine CML 1,72 mm i papiery kalibrowane od MMR Group PrintSolutions, BU M&MR Trading Polska Sp. z o.o.
Zrównoważony rozwój – wyzwania, zmiany, potrzeby

Zrównoważony rozwój – wyzwania, zmiany, potrzeby

Zachęcamy do przeczytania kwietniowego numeru Poligrafiki - nowy Dyrektor Handlowy MMR Group PrintSolutions, Marek Banasiuk opowiada o tym, jak podchodzimy do idei zrównoważonego rozwoju w dobie pandemii. Wydanie online znajdą Państwo na stronie Poligrafiki: www.poligrafika.pl. Miłej lektury!

Skontaktuj się z nami

    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi