09.11.2023

MMR Group PrintSolutions uczestnikiem wystawy „550. lat drukarstwa polskiego”

Od połowy października w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku ZPO 2 można podziwiać wystawę z okazji 550. lat drukarstwa polskiego. Na potrzeby wystawy, MMR Group PrintSolutions udostępnił unikatowy wydruk, wykonany z użyciem płyt elastomerowych CML na XIX-wiecznej maszynie drukarskiej Helbig & Müller in Wien, która znajduje się w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu.

 

Rok 2023 jest wyjątkowy dla poligrafii – przypada 555 rocznica śmierci Johannesa Gutenberga, 5 rocznica utworzenia Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu oraz jubileusz 550 lat drukarstwa polskiego. Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ZPO 2 postanowił uhonorować powyższe i przygotował wystawę „550. lat drukarstwa polskiego”.

 

MMR Group PrintSolutions udostępnił na potrzeby wystawy unikatowe wydruki, wykonane na ponad 170-letniej maszynie Helbig & Müller in Wien z 1848 roku – wydruki przygotował Pan Eryk Mirosław Woźniak (na co dzień zastępca szefa produkcji – technolog JDA w Łomży), przy asyście Pana Janusza Karpińskiego (właściciela firmy Sotilo), z użyciem płyt elastomerowych CML. Maszyna Helbig & Müller in Wien stacjonuje w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu i jest to jedna z trzech działających tego typu maszyn na świecie.

 

MMR Group PrintSolutions gratuluje Młodzieżowemu Domowi Kultury w Białymstoku ZPO 2 pięknej inicjatywy – ogromnie cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ciekawym projekcie!

 

 

Kontakt:

Joanna Kosterska, Advertisement and Public Relations Coordinator

+48 605 231 307

joanna.kosterska@mmrgroup.pl

www.tc.mmrgroup.pl

gallery-itemgallery-itemgallery-item

Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, czyli książka o i dla współczesnej poligrafii

Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, czyli książka o i dla współczesnej poligrafii

Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego wydał właśnie książkę pt. Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, która omawia techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii.MMR Group PrintSolutions, BU M&MR Trading Polska Sp. z o.o., również znalazła się na kartach publikacji.
Rewitalizacja unikalnej maszyny drukarskiej z XIX wieku wstecz

Rewitalizacja unikalnej maszyny drukarskiej z XIX wieku wstecz

W Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu po raz pierwszy od ponad 60 lat uruchomiono austriacką maszynę drukarską Helbig & Müller in Wien z 1848 roku. W rewitalizacji pomogły formy elastomerowe CONTI LaserLine CML 1,72 mm i papiery kalibrowane od MMR Group PrintSolutions, BU M&MR Trading Polska Sp. z o.o.
Zrównoważony rozwój – wyzwania, zmiany, potrzeby

Zrównoważony rozwój – wyzwania, zmiany, potrzeby

Zachęcamy do przeczytania kwietniowego numeru Poligrafiki - nowy Dyrektor Handlowy MMR Group PrintSolutions, Marek Banasiuk opowiada o tym, jak podchodzimy do idei zrównoważonego rozwoju w dobie pandemii. Wydanie online znajdą Państwo na stronie Poligrafiki: www.poligrafika.pl. Miłej lektury!

Skontaktuj się z nami

    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi