23.05.2023

2. Dni Drukarstwa w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu. Kolejne wydruki na zabytkowej maszynie Helbig & Müller in Wien z 1848 roku

W 2021 roku w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu, po raz pierwszy od ponad 60 lat, uruchomiono zrewitalizowaną, austriacką maszynę drukarską Helbig & Müller in Wien z 1848 roku. Pierwsze odbitki wykonano dzięki zastosowaniu formy elastomerowej CONTI LaserLine CML 1,72 mm, wygrawerowanej w Studiu Flekso MMR Group Polska PrintSolutions w Gdyni.

 

W tym roku Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu, podczas warsztatów z okazji 2. Dni Drukarstwa,  zaprezentowało pracę XIX-wiecznego drukarza, zecera i introligatora właśnie przy użyciu maszyny Helbig & Müller in Wien. Pan Eryk Mirosław Woźniak (na co dzień zastępca szefa produkcji – technolog JDA w Łomży), przy asyście Pana Janusza Karpińskiego (właściciela firmy Sotilo), wydrukował kolejne prace na płytach elastomerowych CML od MMR Group PrintSolutions. Niezmiennie zdumiewa fakt, że na ponad 170-letnich maszynach można drukować przy użyciu form, stworzonych z myślą o urządzeniach i produkcji najnowszej generacji, rozwijanych w myśl innowacyjnych technologii. A maszyna Helbig & Müller in Wien, pomimo, że jest już na „technicznej emeryturze”, pozwala na wykonanie zachwycających wydruków.

 

MMR Group PrintSolutions dziękuje Panu Erykowi Mirosławowi Woźniakowi za podzielenie się efektami prac. Ponadto zachęca do poznania historii maszyny i poprzedniej realizacji wydruków:

 

https://ps.mmrgroup.pl/rewitalizacja-unikalnej-maszyny-drukarskiej-z-xix-wieku-wstecz/

 

 

 

Kontakt:

Joanna Kosterska, Advertisement and Public Relations Coordinator

+48 605 231 307

joanna.kosterska@mmrgroup.pl

www.mmrgroup.pl

 

gallery-itemgallery-itemgallery-item

Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, czyli książka o i dla współczesnej poligrafii

Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, czyli książka o i dla współczesnej poligrafii

Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego wydał właśnie książkę pt. Poligrafia – sztuka, techniki, technologie, która omawia techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii.MMR Group PrintSolutions, BU M&MR Trading Polska Sp. z o.o., również znalazła się na kartach publikacji.
Rewitalizacja unikalnej maszyny drukarskiej z XIX wieku wstecz

Rewitalizacja unikalnej maszyny drukarskiej z XIX wieku wstecz

W Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu po raz pierwszy od ponad 60 lat uruchomiono austriacką maszynę drukarską Helbig & Müller in Wien z 1848 roku. W rewitalizacji pomogły formy elastomerowe CONTI LaserLine CML 1,72 mm i papiery kalibrowane od MMR Group PrintSolutions, BU M&MR Trading Polska Sp. z o.o.
Zrównoważony rozwój – wyzwania, zmiany, potrzeby

Zrównoważony rozwój – wyzwania, zmiany, potrzeby

Zachęcamy do przeczytania kwietniowego numeru Poligrafiki - nowy Dyrektor Handlowy MMR Group PrintSolutions, Marek Banasiuk opowiada o tym, jak podchodzimy do idei zrównoważonego rozwoju w dobie pandemii. Wydanie online znajdą Państwo na stronie Poligrafiki: www.poligrafika.pl. Miłej lektury!

Skontaktuj się z nami

    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA i podlega ona następującym warunkom Google: Polityka prywatności, Warunki usługi